Отделение есть неприбыльной  общественной организацией , которая существует за счет членских и благотворительных взносов и спонсорских  денег. Каждый не равнодушный может  внести свои личные взносы на наш  счет для адресной помощи членам нашей организаций. Благодаря Вам, инвалиды - ликвидаторы и члены их семей смогут  получить деньги на лечение, оздоровление, достойный похорон,прававую помощь. Сделайте и ВЫ свой личный благотворительный взнос в помощь тем  кто Спас Вас , Ваших родных и близких , народ Украины и все человечество от Чернобыльской беды! Перечислите какую нибудь копейку на наш счет для поддержки этих людей! Каждому кто откликнется и поможет ,мы будем очень благодарны!
                Отделение осуществляет свою деятельность согласно с Конституцией Украины, Законом Украины "Про обьединение граждан", действующем законодательством,этим Положением и Уставом  Всеукраинcкого союза ликвидаторов - инвалидов "Чернобыль - 86" и решением ее Уставных органов.Основной целью деятельности Отделения есть удовлетворение и защита законныхсоциальных  прав  и  интересов своих членов.

Перший Всеукраїнський з’їзд учасників ЛНА на ЧАЕС відбувся!

 Комітет з організаційних питань, зв’язках  з громадськістю та ЗМІ Всеукраїнської Ради учасників ЛНА на ЧАЕС

Перший Всеукраїнський з’їзд учасників ЛНА на ЧАЕС відбувся!

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щоб и хто б не говорив, з’їзд відбувся! Хоча могло б його і не бути. Підстави для цього були.

По-перше, було відмовлено в оренді Великої зали в Будинку федерації профспілок. Ми можемо чітко констатувати, не з доброї волі пішла на цей крок Федерація профспілок України, але в той час для нас було головним – знайти нове приміщення для з’їзду. Вихід був знайдений, хоча треба констатувати і те, що були створені проблеми делегатам з’їзду і, більше всього, пресі.

По-друге, м’яко кажучи, не однозначно був сприйнятий з’їзд іншими громадськими організаціями, які були відстороненні від роботи з’їзду. З часом, будемо впевнені, ці непорозуміння відійдуть на другий план. З’їзд був організований ліквідаторами і для ліквідаторів.

В роботі з’їзду прийняли участь 130 делегатів з 16 областей України. Були обговорені проект Постанови КМУ щодо внесення зміни до Постанови КМУ від 23.11.2011 р. «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Резолюція Першого з’їзду учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, були внесені поправки до проекту Резолюції та абсолютною більшістю голосів прийняті з’їздом.

Програма з’їзду була виконана повністю, були створені Комітети по напрямках роботи:

1. Комітет з питань статусу учасників ЛНА на ЧАЕС;

2. Комітет з питань вдів та дітей;

3. Комітет з питань соціального  захисту (пільг та соціальних виплат, житло);

4. Комітет з пенсійного забезпечення;

5. Комітет з питань медицини та оздоровлення;

6. Комітет з організаційних питань та зв’язках  з громадськістю та ЗМІ.

Були затверджені з’їздом склад Комітетів та їх голови.

Робота з’їзду супроводжувалась бурхливими емоціями але була результативною. Від імені ініціативної групи виражаємо подяку делегатам з’їзду, засобам масової інформації, які висвітлювали роботу з’їзда.

Роботи попереду багато, тож успіхів вам, побратими-ліквідатори!

Ініціативна група

РЕЗОЛЮЦІЯ

ПЕРШОГО З’ЇЗДУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Прийнята з’їздом 26 червня 2012 року

Ми, представники чорнобильських громадських організацій та ініціативних груп учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зібралися на свій перший з’їзд з метою об’єднання зусиль навколо єдиної мети – змінити відношення існуючої влади до чорнобильців – ліквідаторів.

У квітні цього року виповнилися 26-ті роковини Чорнобильської катастрофи, на подолання якої, в 1986-90 роках, більшість ліквідаторів направлялася за наказом ДЕРЖАВИ на роботу в зону відчуження під дією високого рівня іонізуючого випромінювання.

Ціною свого здоров’я та навіть життя, ліквідатори захистили не лише Україну, але й увесь світ від катастрофи ПЛАНЕТАРНОГО масштабу та запобігли розповсюдженню радіації по нашій планеті.

Внаслідок цього, ліквідатори, які працювали в ЗОНІ відчуження, втративши імунітет, отримали ряд невиліковних хвороб, які перейшли в інвалідність.

Приймаючи Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Закон 796-12 від 28.02.1991р.) держава врахувала положення:Віденської конференції про цивільну  відповідальність за ядерну шкоду  від 21 травня 1963 року; Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року; Конвенції про права інвалідів та взяла на себе відповідальність за завдану шкоду постраждалим громадянам і зобов’язалась відшкодувати іі за:

1. Пошкодження здоров’я або за втрату працездатності громадянами, та їх дітьми, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи;

2. Втрату годувальника, якщо його смерть пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Конкретні норми повного відшкодування шкоди, встановлені інвалідам-ліквідаторам положеннями статей 20, 50, 52, 54, 67, 71 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  (Закон № 796-12 від 28.02.1991р.).

Однак останнє рішення Конституційного суду України №3-рп/2012 від 25.01.2012 року протиправно надало Кабінету Міністрів України диктаторські повноваження, прикриваючись "збалансованістю бюджету", не виконувати діючі положення законів.

Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ускладнилися розрахунки пенсій при обставинах, коли, наприклад, солдати строкової служби взагалі не отримували зарплати. Багато аналогічних питань постає перед військо службовцями, призваними з запасу через райвійськкомати, а також перед цивільними ліквідаторами, які були відряджені на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС міністерствами та відомствами, що були залучені до робіт з ліквідації наслідків цієї аварії.

Досліджуючи порядок нарахування та виплат пенсії  в усіх  регіонах України, згідно вищезазначеної Постанови Кабінету Міністрів України №1210 та відповідно закладених у ній формул, ми зробили висновок, що більшість інвалідів-ліквідаторів отримують мінімальні пенсії. Трохи  менший відсоток у східному  регіоні, а колишні військовослужбовці строкової служби – 100%, офіцери та прапорщики – 95%.

Апогеєм злочинної діяльності нинішньої влади та нелюдського поводження до інвалідів-ліквідаторів, стало прийняття Верховною Радою та підписаного Президентом Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Цим законом фактично ліквідовано можливість використання суду для захисту  інтересів соціально-незахищених громадян України, а в разі отримання позитивного рішення суду – його виконання.